Opóźnienia i ruch w kartach Lenormand

Stawiając pytanie kartom chcemy otrzymać pełną odpowiedź. Co może się wydarzyć i ewentualnie kiedy ? Przy rozkładach 3 – 5 kart ostatnia jest najważniejsza. Jest podsumowaniem, Dwie ostatnie odpowiedź dotyczącą czasu wydarzenia. Taką metodę poleca Sylvie Steinbach. Ja skorzystałam z jej wskazówek bo jest skuteczna, pod warunkiem, że znamy czas poszczególnych kart.

Które karty Lenormand  mówią o opóźnieniach?

Najpopularniejszą kartą jest Góra 21Opóźnienie spowodowane jest pojawieniem się przeszkód, blokad w realizacji. Konieczne jest znalezienie innej drogi – górę ominąć – to zajmuje troszkę czasu lub przejść – ona nam nie ustąpi pierwszeństwa. Czy się uda? Zależy od naszej determinacji w dążeniu do celu.

Drogi 22. Nawiązują do tego co napisałam w przypadku pojawienia się Góry 21. Karta Dróg lub Skrzyżowania dróg przynosi opóźnienia, ponieważ “nadrabiamy drogi”. Ale również powoduje wahania, czy podążamy we właściwym kierunku? Widzimy wiele dróg prawda?

Kolejna karta to Chmury 6. Droga we mgle. Możemy zgubić orientację w terenie, sytuacji i popełniamy błędy, które mogą nas troszkę kosztować czasu. Niepewność wywołana przez tę kartę również nas wyhamuje. Chmury 6 to ruch w nieokreślonym kierunku, chaotyczny i zmienny.

Żmija 7. Pojawienie się tej karty zapowiada pojawienie się problemów, kłopotów, komplikacji, których rozwój może być różny. To zależy od kart opisujących problem. Żmija + Góra – problemy narastają. Ktoś skutecznie utrudnia życie.

Karta 8 – Trumna. Jej pojawienie się oznaczać będzie odwołanie czegoś. Czy to podróży, czy spotkania, czy też danego słowa. Ta karta nie pozwala czegoś zrealizować. Coś jest zamknięte i koniec. 😉

Krzyż 36 jest karta obciążeń i walki z różnymi przeciwnościami, które pojawiają się jedno po drugim. Ograniczenia mogą być związane z miejscem, sytuacją lub osobą. Kiedy po karcie Krzyż pojawi się Kotwica obciążenie będzie długoterminowe.

Lilie 30. Kart mówi o dłuższym czasie oczekiwania. Wyznacza lata razem z kartą Góra. Przykład: W pytaniu o czas po karcie statek będzie karta lilie czas z 3 miesięcy(statek) wydłuży się do 3 lat. Troszkę inaczej zinterpretujemy parę Statek i Lilie jeśli pytanie będzie odnosiło się do czasu podróży. Ale o tym innym razem.

Przyspieszenie , ruch w kartach Lenormand

Jeździec 1 i Statek 3 to karty ruchu  prowadzącego do zmiany miejsca, położenia (karty obok określą jaka będzie to zmiana). Poza tym obie reprezentują środki transportu. Jeździec 1 mówi o dostarczaniu czegoś komuś. Jazdę na rowerze, rolkach lub spacer pieszo. Statek 3 to poruszanie się pojazdami – wszystkie z silnikiem. Rodzaj pojazdu określa karta obok. Jeździec 1 to mniejsza odległość. Statek 3 większa odległość.

Koniczyna 2. Jej działanie jest zarówno niespodziewane szybkie jaki i krótkie.

Kosa 10. Zazwyczaj mówi o czymś co zostaje przerwane, urwane, ale w tym przypadku możemy coś kontynuować później lub zacząć coś od nowa, inaczej. Karta może oznaczać usuwanie lub eliminację przeszkód.

Rózgi 11 to aktywność fizyczna, ruch w sensie działania np ćwiczeń fizycznych, ruch mięśni, aktywność seksualna, wysiłek fizyczny.

Bocian 17 jest kartą zapowiadającą zmianę miejsca lub sytuacji.

Księżyc 32 i Myszy 23 – obie te karty zazwyczaj pokazują krótkie odstęp czasu. Nie wiem jakie są wasze doświadczenia, ale w moim przypadku obie te karty działają zaledwie w ciągu kilku godzin.

Klucz 33 – karta nieoczekiwanych rozwiązań bądź sytuacji. Karta pozytywnych rozwiązań. Pewnego sukcesu.

Karty „bezruchu” w talii Lenormand

Dom 4 i Wieża 19 co łączy te dwie karty? Budynki, schronienie, fundamenty. Każdy z nich pełni inną rolę. Mury jako granice przestrzeni, w której przebywamy. Wskazują lokalizację. Jak myślisz? Jakie miejsca określa karta Wieża?

Drzewo 5 jako trwanie w jednym miejscu, a  z kartami bezruchu może mówić o skostnieniu sytuacji, sztywności i asymilacji w środowisku.

Pies 18 kojarzy się z wiernością, przywiązaniem, stałością, czekaniem.

Góra 21 to zatrzymanie i stagnacja. Wymaga sporo wysiłku, aby coś zmienić w sytuacji, stąd też jako karta zatrzymania, opóźnienia (już o tym pisałam)

Kotwica 35 jako długoterminowa stabilizacja. Osiągnięcie celu. Karty otaczające Kotwicę 35 pokazują co zapewnia nam stabilność “w czasie burzy”. To jest tzw stały punkt w naszym życiu.

A Ty? Sprawdziłaś/łeś już w swoich rozkładach, jakie pary kart wnoszą opóźnienie? A może znasz takie, które działają błyskawicznie?  Chętnie o tym przeczytam!

Reklamy

3 myśli na temat “Opóźnienia i ruch w kartach Lenormand”

  1. I jeśli można to mam pytanie ws. karty klucza. Mówi o pewnym sukcesie ale czy zawsze? Ponoć na początku rozkładu „otwiera” daną kwestię (czyli pozytywnie)a na końcu rozkładu „zamyka”. Jak to jest naprawdę? Kiedy zamyka A kiedy otwiera bo interpretacji jest moc i bardzo sprzecznych ze sobą? Dodatkowo, dla mnie klucz na końcu rozkładu np. Z trzech kart jest zapewnieniem na TAK/TO SIĘ WYDARZY. Co Ty na to Doroniu 🙂

    Polubione przez 1 osoba

  2. Z Kluczem też miałam taką zagwozdkę 🙂 Kiedy otwiera, kiedy zamyka? Nie wiem czy nie jest to nasze polskie pojmowanie klucza. Klucz to otwarcie nowych możliwości. Zamknięcie wynikać musi z obecności kart zamykających takich jak trumna, góra po karcie klucza. Mi podobnie karta klucza na końcu rozkładu jest sygnałem, że coś się wydarzy a także dobre rozwiązanie. 🙂

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.